Prof. Dr. Selin Aytaç Eyüpoğlu

معلومات عامة
الوظيفة

وحدات الطبية التي عمل فيها

المراكز والمستشفيات التي عمل فيها
عمعلومات الاتصال
هاتف
(312) 408-2110
مالتعليم
مجالات الاهتمام

     Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1997 yılında mezun oldum.Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığımı 2003 yılında ve sonra Çocuk Hematoloji yan dal uzmanlık eğitimini 2006 yılında yine Hacettepe Üniversitesinde tamamladım.

     2007 yılında ABD’de St Jude Children’s Hospital ve 2008 yılında ABD’de Cincinnati Children’s Hospital ‘da çocukluk çağı lösemileri ve hematopoetik kök hücre nakli konularında klinik ve laboratuvar çalışmalarda bulundum.

     2010 yılında Çocuk Hematoloji ve Onkoloji uzmanı, 2011′ de Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doçenti oldum. 2010-2012 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Bilim Dalı’nda devlet hizmeti yükümlülüğünü yerine getirdim.

     2016 yılında alanında öncü kuruluş ve dernekler olan EAHAD (European Association for Haemophilia and Allied Disorders), ISTH (International  Society on Thrombosis and Haemostasis) ve HTRS (Hemostasis and Thrombosis Research Society) tarafından desteklenen ‘Hemofili Akademisi’ burs programına ‘Hemofili akademisyeni’ olarak seçildim ve programı başarıyla tamamlayarak sertifika aldım.

   2017 yılında İngiltere’de hemofili tedavi merkezi olan London Great Ormond Street Children’s Hospital’da, klinik kurs kapsamında çalışmalarda bulundum.

   2017 yılında profesör ünvanı aldım ve halen Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

  Yer aldığım bilimsel çalışmalarla Türk Hematoloji Derneği Genç Araştırmacı Ödülü (2006), Türk Hematoloji Derneği (THD) tarafından yapılan değerlendirmelerle THD-Poster ödülü (2005 ve 2018), THD-Bayer Shering Pharma Endüstri ödülü (2007), THD- Deneysel Hematoloji Ödülü (2013), THD-TÜRKBA ödülü (2015), THD Bildiri ödülü (2018), Türk Pediatrik Hematoloji Derneği (TPHD) tarafından  poster  ödülleri (2005 ve 2021) ve American Society of Hematology (ASH) ASH-Achievement ödülüm (2019) bulunmaktadır.

    Türk Hematoloji Derneği ve Türk Pediatrik Hematoloji Derneklerinde üye, Doğuştan Kan Hastalıkları Tedavi ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyesiyim. Lösemili Çocuklara Yardım Tedavi ve Dayanışma Derneğinin başkanlığını halen yürütmekteyim.

     Evliyim ve bir çocuk annesiyim.