Hakkımızda

Kurucumuz Prof. Dr. Halis ŞİMŞEK

Kliniğimizin kurucusu Prof. Dr. Halis Şimşek, 1980 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl üniversitenin İç Hastalıkları Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. İç hastalıkları uzmanlık eğitimi sırasında Londra Charing Cross Hospital’da üç ay boyunca konuk araştırmacı olarak bulundu.

1984 yılında uzanmalık eğitimini tamamlayan Dr. Şimşek, Karabük Devlet Hastanesinde zorunlu hizmetini tamamladı.  1987-1989 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde Medical College of Georgia’da Gastroenteroloji Bölümünde ‘‘International Bockus Fellow ’’ olarak eğitim gördü, ilaveten 1989 yılında da Florida Üniversitesi Gastroenteroloji bölümünde konuk araştırıcı olarak bulundu. Yurt dışı eğitiminden sonra yeniden Hacettepe Üniversitesine dönen Dr. Şimşek,1990 yılında gastroenteroloji uzmanlık eğitimini tamamladı, aynı yıl Üniversite Doçenti, 1996 yılında da Profesör unvanına hak kazandı.  Dr. Şimşek 1991 yılında ABD‘de Pittsburgh Üniversitesi Gastroenteroloji ve Karaciğer transplantasyonu bölümünde konuk araştırmacı olarak bulundu.

Lise ve üniversite yıllarında TUBİTAK bursiyeri olan Dr. Şimşek, 1995 yılında ülkemizin en prestijli ödüllerinden olan TÜBİTAK teşvik ödülünü aldı. 2007 yılında Popüler Bilim Dergisi tarafından sağlık bilimleri grubundaki tıp dalında bilim ödülüne layık görüldü. Yurt dışında SCI’ye giren dergilerde yayınlanmış yüzden fazla çalışması, bu çalışmalara 1000’den fazla atıfı mevcuttur. Tıp alanında ulusal ve uluslararası birçok derneğin de üyesi olan ve gastroenteroloji alanında ülkemizin tanınmış bilim insanlarından olan Dr. Şimşek, çok sayıda öğrenci, uzman ve öğretim elemanının yetişmesine katkıda bulunmuştur. Halen eğitim ve öğretim faaliyetlerine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde aktif olarak devam eden kurucumuz Dr.Şimşek aynı zamanda binlerce hastanın takip ve tedavisini yapmaktadır. Aktif olarak Hacettepe hastanesinde ve muayenehanesinde çalışmaya devam etmekte, bilimsel araştırmalarını ve eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Prof. Dr. Halis Şimşek, uzun zamandır hayalini kurduğu ve gerçekleşmesi için büyük çaba gösterdiği HC International Cerrahi Tıp Merkezini 2019 yılında faaliyete geçirmiştir. Ülkemizin güzide sağlık kuruluşlarından birisi olmayı amaçlayan HC International Clinic, hasta odaklı mimarisi, teknolojik olarak üst düzeydeki cihazları, akademik öğretim üyesi hekimlerden oluşan kadrosuyla, tecrübeli ve güler yüzlü personeliyle kısa zamanda önemli bir sağlık işletmesi haline gelmiştir.  Her geçen gün yeni bölümler açarak faaliyet alanını genişleten HC International Clinic, ülkemizin hastaları yanında bölge ülkelerinin hastalarına da hizmet vermektedir. HC International Clinic’in hedefleri arasında, eğitim faaliyetlerinin yapıldığı, bilimsel araştırmaların sürdürüldüğü bir merkez olmak da bulunmaktadır.

 Hakkımızda

Ankara’da 2019 yılında, 6000 m2 kapalı alanda faaliyete geçen merkezimiz, modern mimarisi, konforlu yaşam alanları, ileri teknolojik alt yapısı, konusunda uzman akademik kadrosuyla hastalarımıza hizmet vermeyi amaç edinmiştir.

Ülkemizdeki sağlık hizmetine yeni bir soluk getirerek hizmet vermeyi amaçlayan merkezimizde, ileri teknolojik donanıma sahip üç adet ameliyathane bulunmaktadır. Merkezimize girildiği andan itibaren güler yüzlü personelle karşılanan hasta ve yakınlarının rahatı için her şey düşünülmüştür. Kaliteden ödün vermeden modern tanı yöntemleriyle teşhisin kısa zamanda konulup tedavinin planlanması amaçlanan merkezimiz, birbirini destekleyen bölümleriyle hastalarımızın hizmetindedir.

Merkezimizde öncelik hastanın sağlığıdır, bu nedenle komplike ve tanı zorluğu olan hastaların sorunları, konusunda uzman doktorlarımız tarafından oluşturulan konseylerde tartışılacak, uygun tedavinin yapılması sağlanacaktır.

Ayrıca merkezimiz tanı ve tedavi bölümlerini ülkemizin önde gelen hekimlerinin kullanımına açmış bulunmaktadır. Hastalarına üst düzeyde hizmet veren hekimlerle anlaşmalar yapılmıştır.

Merkezimizde hasta takip ve tedavisi yanında, ülkemiz ve dünya tıbbına katkı sağlayacak bilimsel araştırmalar yapılacak ve yapılacak araştırmalar desteklenecektir.

Akademik dünyanın içinde olan merkezimizin kurucularının en büyük amaçlarından birisi hekim ve sağlık personelinin eğitimine yardımcı olmak, onların tıptaki gelişmelerden haberdar olmasını sağlamaktır. Bu nedenle merkezimizde bulunan modern toplantı salonunda çeşitli eğitim faaliyetleri düzenlenecek, bilimsel toplantılar ve tartışmalar yapılacaktır.

Bilindiği gibi ülkemiz ve özellikle Ankara, modern hizmet veren sağlık kuruluşları, konularında dünya çapında uzman olan hekimleriyle bölgemizin ve komşu ülkelerdeki hastalar için bir çekim merkezidir. Merkezimiz, yurt dışından gelecek hastalara da en iyi şekilde hizmet vermek için gereken alt yapıya sahiptir.

Ankara’nın ulaşımı kolay, merkezi bir konumunda kurulan tıp merkezimize araçlarıyla gelecek hasta ve yakınları için binamızın bitişiğinde geniş bir otoparkımız bulunmaktadır.

Hastalarımızın kendini güvende hissedecekleri modern tıp merkezimizi açmanın gururunu halkımız ve dostlarımızla paylaşmak en büyük kıvancımızdır.